Die 50ste Fleur du Cap-toekennings vir teaterproduksies word op 15 Maart 2015 by die Kunstekaap in Kaapstad gehou.

Beste Regisseur:

Alan Swerdlow, Constellations
Jaco Bouwer, Balbesit
Lara Foot, Fishers of Hope
Marí Borstlap, 2092: God van Klank
Tara Notcutt, … miskien

Beste akteur in ‘n toneelstuk:

Albert Pretorius, Playland
Chris van Niekerk, 2092: God van Klank
Jamie Bartlett, Death of a Colonialist
Khayalethu Anthony, The Champion
Matthew Marsh, A Human Being Died That Night

Beste aktrise in ‘n toneelstuk:

Emily Child, The Pervert Laura
Janna Ramos-Violante, Constellations
Mikkie-Dene le Roux, Grounded
Noma Dumezweni, A Human Being Died That Night
Sandra Prinsloo, Oscar and the Pink Lady

Beste vrouebyspeler:

Buhle Ngaba, Missing
Jennifer Steyn, Tragedy of King Richard III
Kate Liquorish, The Tragedy of King Richard III
Thoko Ntshinga, Mies Julie
Kensiwe Tshabalala, Vanya & Sonia & Masha & Spike
Lee-Ann van Rooi, Rondomskrik

Beste mansbyspeler:

Guy de Lancey, The Pervert Laura
Mbulelo Grootboom, Playland
Phillip Tipo Tindisa, Fishers of Hope
Richard September, Rondomskrik
Tobie Cronjé, Vettie Vettie

Playland
Playland

Beste akteur in ‘n musiekblyspel:

Daniel Richards, Fergus of Galloway
Godfrey Johnson, Vaslav
James Borthwick, The Sound of Music
Jonathan Roxmouth, Call me Lee
Sne Dladla, Fergus of Galloway

Beste aktrise in ‘n musiekblyspel:

Bethany Dickson, The Sound of Music
Carmen Pretorius, The Sound of Music
Janelle Visagie, The Sound of Music
Lucy Tops, Bar None
Taryn Sudding, The Sound of Music

Beste spel in ‘n revue, kabaret of solostuk:

Godfrey Johnson, Vaslav
Khayalethu Anthony, The Champion
Lizz Meiring, Cheaper than Roses
Mikkie-Dene le Roux, Grounded
Sandra Prinsloo, Oscar and the Pink Lady

Beste stelontwerp:

Albert Maritz, Playland
Marí Borstlap, 2092: God van Klank
Patrick Curtis, Fishers of Hope
Robert Jones, The Sound of Music
Saul Radomsky, The Shadow of the Hummingbird

Beste beligting:

Benever Arendse, Fishers of Hope
Daniel Galloway, A Human Being Died That Night
Guy de Lancey & Luke Ellenbogen, The Pervert Laura
Paule Constable, War Horse
Wolf Britz, Balbesit

Beste kostuumontwerp:
Jonathan Roxmouth, Call me Lee
Leigh Bishop, Slowly
Rae Smith, War Horse
Reza Levy, The Tragedy of King Richard III
Robert Jones, The Sound of Music

Beste nuwe Suid-Afrikaanse teks:
2092: God van Klank, Wilken Calitz
A Human Being Died That Night, Nicholas Wright
Death of a Colonialist, Greg Latter
The Kingmakers, Louis Viljoen
The Pervert Laura, Louis Viljoen

Lewer kommentaar

Lewer kommentaar